Preston Üniversitesi
Preston Üniversitesi

15. Mezuniyet Töreni - 2007

Önceki Mezuniyet Törenleri

Üniversitemizin önceki yıllarda Wyoming'deki merkezinde düzenlenen Mezuniyet Törenleri ve Temsilcilik toplantıları ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

İletişim

Preston University
Türkiye Temsilciliği
Fahrettin Kerim Gökay Cd. No:27
D Blok K:2 Altunizade/İSTANBUL
Tel: 0216 474 47 47
e-mail: info@prestontr.com
Preston ABD | Preston Türkiye | Kayıt | Vizyonumuz | Üniversite Katalogları | Öğrencilerimiz | Öğrenci E-Mail Girişi

Anasayfa
Akademik Bilgiler
Lisans Eğitimleri
Lisans Üstü Eğitimleri
Uzaktan Eğitim
İngiltere'de Eğitim
Temsilcilikler
Bize Ulaşın

Öğrencilerimizden bazılarının üniversitemizle ilgili görüşleri

 

ERMAN ŞENGÜL , FORD OTOSAN- ÜRÜN GELİŞTİRME UZMANI

Preston Üniversitesi disiplinli, ciddi ve kaliteli eğitimi sayesinde gelecek yıllarda çok başarılı olacağını düşündüğüm bir okul olduğu için tercih ettim. İş hayatıma ara vermeden Amerika’nın saygın bir

Üniversitesinden diploma almak gerçekten gurur verici. Preston üniversitesi’nde aldığım eğitimin kariyer hedeflerime ulaşmada bana katkı sağlayacağından eminim. Bana bu olanağı tanıdığı için Preston Üniversitesi’ne sonsuz teşekkürler.


 

ALİ ÖZEL, BRISTOL –MYRES SQUIBB İLAÇLARI INC.- BÖLGE SATIŞ MÜDÜRÜ

Günümüz rekabetçi iş dünyasında başarılı olmak için kendini geliştirme hızla önem kazanmakta. Bu hızlı tempoya ayak uydurmak, hem mevcut işinizi iyi yapmak hemde kendini geliştirmek istediğinizde zorlayabiliyor. Bu süreci iyi yönetmek, aynı zamanda da ihtiyacım olan lisans tamamlamayı hakkıyla yapmak için gerçekleştirdiğim araştırma karşıma Preston Üniversitesi’ni çıkardı. Eğitim danışmanlarıyla yaptığım görüşmelerde tatmin edici bilgiler kararımın ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Eğitimim sürecince ben en çok etkileyen, yaşanan iş hayatının pratiğini, tecrübeli öğretim görevlilerinin akademik bilgileriyle örtüştürerek vermesiydi.  Ben de bu sayede iş hayatımda yaşadığım tecrübelerimi paylaşma imkanı buldum. Bu motivasyon, hedeflediğim sürede lisans diplomamı almamda büyük rol oynadı. İş hayatımında hedeflediğim kariyere ulaşmamda önemli bir eksikliğimi Preston Üniversitesi sayesinde gidermenin mutluluğunu yaşıyorum.


s  

Orkun Bayram - 28 - Anadolu Finans A.S. - Kambiyo Operasyon Yetkilisi

"Kullanılan eğitim metodu öğrenciye katılımcı olmayı ve yönetici olduğu zaman alacağı stratejik kararların ne kadar etkili ve yaratıcı olması gerektiğini göstermeyi amaçlıyor. Preston University disiplinli, ciddi ve kaliteli eğitimi sayesinde gelecek bir kaç yıl içinde çok başarılı olacaktır."


a  

Ahmet Tansu Yalvaç - 30 - ALPSAN A.Ş. Satış Müdürü

"Preston'a katılmak son yıllarda verdiğim en iyi kararlardan biri. Çünkü gerek akademisyen hocalarımızın eğitim teknikleri ve yaklaşımları, gerekse üniversitenin tüm yetkililerinin yaklaşımları son derece tatmin edici. Ama öncelikle belirtmem gereken şu ki; Preston'daki eğitimim sonrası edineceğim şey yalnızca lisans değil. Şu ana kadar aldığımız eğitimler, profesyonel iş hayatımda bana çok fayda sağladı ve ileride çok daha fazlasını sağlayacağı inancındayım."


 

Sadık Karacaoğlu - HOROZ LOJİSTİK
Muhasebeler - Bütçe Direktörü

Türkiye ' de 2000 li yıllarının gözde  sektörlerinden gösterilen Lojistik sektörü içinde bu sektörün liderlerinden birinde çalışmaktayım.İ.Ü sinde yaptığım yüksek lisans programından sonra ve ilerleyen yaşımı da gözönünde bulundurarak Dr çalışmasını da yapmak istedim, yaptığım tüm araştırmalar da Türkiye' de çalışan insana hitap eden ve onların yaşanmışlıklarına ,iş tecrübelerine uygun bir eğitim veren ve bunu da çalışma saatleri ile uyumlu hale getiren bir yapı bulamadım.Benim amacım yapacağım doktora çalışması ile eskiyen ve aşınan bilgimi yenilemek, yeni bilgi ve yeni süreci yakalamaktı .Karşıma PRESTON çıktı. Uzun araştırma süreci sonucu bu okula karar verdim. Doktora çalışmasına 2005 yılı sonlarında başladım Üniversite yöneticileri ve danışman hocalarla koordineli çalışarak eğitimimi mümkün olan en kısa zamanda tamamlayarak düşündüğüm diplomaya ulaştım .

2007 yılının Mayıs ayında doktora diplomasını aldım.Tez çalışması sırasında ve derslerin danışmanlığı süreçlerini verilen kaynaklar ve hocaların yardımları ile biraz zorlansam da iyi geçirdim, araştırdığım konular ile birikimimi artırdım. Profesyonel olarak içinde bulunduğum mali işler sürecinin dışında İŞLETME YÖNETİMİ   alanında  yapılan  ve
'' LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN DÜNÜ BUGÜNÜ VE ENTEGRE LOJİSTİK KAVRAMININ HOROZ LOJİSTİK
 UYGULAMALARI '' doktora tezi çalışmasının bana ileri de çok şey katacağını düşünüyorum.

Açıkcası keşke yaşımın daha genç olduğu dönemlerde bu doktora çalışmasını yapsaydım diye düşünüyorum. Preston'un sağladığı kolaylığın o dönemlerde benim için bir avantajı olmayacaktı ve bu sebeple eğitimimi çok zor tamamlayacaktım.

Eğitimimi tamamlamamda emeği geçen üm okul yöneticilerine ve danışmanlarıma teşekkür etmek isterim.


 

Mehmet Büyükhatipoğlu- 34 - GENEL YAŞAM Sigorta Pazarlama Müdürü

"Bilginin en önemli değer olduğu günümüz iş yaşamında, bir yandan yoğun bir biçimde çalışmaya devam edip bir yandan da kendinizi geliştirmek oldukça zor. Ülkemizin akademik dünyası maalesef bugüne kadar bu soruna efektif çözümler üretememiş idi. Preston Üniversitesi, gerek organizasyon yapısı gerek bilgi birikimi gerekse de imkanları ile, bu anlamda aktif çalışma hayatındaki insanlar için çok önemli bir fırsattır diye düşünüyorum. Bu düşünce ile kişisel gelişimime büyük katkı sağlayacağına inandığım Preston Üniversitesi programlarına katılıyorum."


 

Engin Akman - 36 - Durusu Belediye Başkanı

"Hızla değişen dünya düzeni içerisinde gelişen ülkemizin dünya ile entegrasyonunda ancak sürekli eğitime inanan insanların başarılı olabileceğini düşünüyorum. Bu düşünce doğrultusunda kişisel gelişimime büyük katkı sağlayacağına inandığım Preston University programlarına katılıyorum."


 

Atilla Dinçel - 32 - TEMSA - Saha Operasyon Uzmanı

"Preston Üniversitesi'nde aldığım eğitimin kariyer hedeflerime ulaşmada bana katkı sağlayacağından eminim."


 

İbrahim Aktoz - 33 - ALPET - Genel Müdür

" Türkiye'nin sektöründeki en büyük kuruluşunda önemli görevler almaktayım. İçimde hiç azalmadan büyüyen doktora hayalim; Preston University'nin Türkiye'de olduğu bilgisini almam ile büyük bir gerçeğe dönüştü. Preston'un uluslararası engin tecrübesi ve derin bilgi - birikimiyle iş yaşantımdaki üst düzey kariyer basamaklarına beni çok daha kısa zamanda taşıyacağına olan tam inancım en büyük motivasyonumu oluşturmaktadır."


 

Nese Güneş Alpak - 36 - Yapı Kredi Sigorta - Acente Temsilcisi

"İş dünyasında başarılı bir iş kadını olmak için zamanımın çoğunu işime ayırmak durumundayım daha da başarılı olmak ve kariyerimde en üst seviyelere gelmek amacıyla şirketimin teşvikiyle akademik kariyer yapmak için Preston Üniversitesi'ni tercih ettim."
 

Mehmet Bayrak - 24 - Borusanoto - Servis Mekanikeri

"Preston Üniversitesi'nin ilk öğrencilerindenim; meslek hayatımda çalışmaya devam edip örgün olarak eğitim alma fırsatını buldum. Bunun sağlamış oldugu avantajları ,eğitmenlerimizin tecrübeleri ve uygulamaya yönelik egitim sistemiyle hedeflediğim kariyerin artık daha yakın olduğuna inanıyorum."


 

İbrahim Özcan - 21 - High Performans Dij. Tek.Sis.- Sistem Destek Sorumlusu

"Almış olduğum eğitim sayesinde iş hayatımdaki basamakları daha kolay çıkacağımın ve sektörde iyi yerlere geleceğimin farkındayım.Çünkü benim artık bir farkım var.Ben uluslar arası bir üniversitenin öğrencisiyim. Bana bu olanağı tanıdığı için Preston University’e sonsuz teşekkürler."